Діяльність куреня ґрунтується на засадах чмолівського пластування та плекання традиційних цінностей Пласту. Ми спеціалізуємось на розвитку УСП як самовиховного уладу. Практичне пластування, самозарадність, цікавість до української історії та традицій і їх популяризація – це про нас. Відповідно до спеціалізації та зацікавлень ДЛ проводить ряд традиційних заходів:

«КРИН» – ідеологічний вишкіл, мета проведення якого – розглянути історію українського національно-визвольного руху крізь призму розвитку мистецтва, літератури, філософії та сформувати в молоді розуміння національних ідей.

Місяць проведення: лютий

Вік учасників: 17+

«СЛІД» – військово-патріотичний вишкіл, спрямований на ознайомлення  з історією українського війська та вивчення основ військової справи, роботи в команді, індивідуальний фізичний та духовний гарт.

Місяць проведення: квітень

Вік учасників: 16+

«ТРИКУТНИК СМЕРТІ» – історико-краєзнавча мандрівка, мета якої привернути увагу молоді до історії українського національно-визвольного руху, а саме збройної боротьби українських військ проти більшовицьких, білогвардійських та польських армій у 1919 р. на теренах Житомирщини.

Місяць проведення: червень

Вік учасників: 13+

«СОЛОВЕЙКО» – крайовий старшопластунський вишкільний табір, в рамках якого відбувається тривекторний вишкіл (історично-ідеологічний, військово-спортивний та провідницький). Табір спрямований на підготовку інструкторів практичного пластування, провідників заходів та проектів різного спрямування.

Місяць проведення: липень

Вік учасників: 16+

«БАЗАР 21-го» – акція національно-патріотичного виховання, спрямована на ознайомлення та популяризацію серед молоді героїчних сторінок історії України та Житомирщини, зокрема пов’язаних із вшануванням пам’яті героїв Другого зимового походу армії УНР, які загинули від рук більшовиків. Захід проводиться у формі вишколу-змагу, де спершу проводиться серія тематичних інструктажів, а потім різнотипні змаги, що допомагають учасникам не лише здобути нові знання та отримати враження, але й зануритись в умови дещо наближені до тих, в яких перебували українські вояки сто років тому.

Місяць проведення: листопад

Вік учасників: 13+